Z Mrazíkova

Esco z Metaboxu

pro nás všechny Easy, Easek, Izák - to když zlobí a to je samozřejmě nikdy nedělá :-)). Narodil se 1.8.2001 a jela jsem si pro něj 21.10.2001. Mojí původní představou byl zlatý pes, ale nakonec jsem si vzala první štěňátko, které bylo. A od první chvíle, co jsem ho uviděla, bych neměnila. Říká se, že jen jeden pes na celý život. Přestože Easek byl mým prvním psem, vím,že takový pes už žádný nebude. Easek je osobnost, která nikdy nepochybuje o tom, že celý svět byl stvořen jen pro něj. A vlastně i já jsem jen ta figurka, která tu je, aby ho drbala, venčila, házela klacíky a krmila. To vše samozřejmě dělám ráda a jen pro ten jeho spokojený pohled :-).

Když jsem si přivezla Dantezku, ještě žila i Cherinka. Myslela jsem, že bude problém zvládnou 3 psy. Pravdou je, že když Cherinka náhle po necelým měsíci umřela, byli pro mě 2 psi strašně málo. V té době se Easek upnul na Dantezku a nedovolí, aby se jí zkřivil ani jeden její zrzavý chloupek. Když Dantezka zmokne, celou jí olíže,aby jí usušil. Když fouká vítr, lehne si zády proti větru a Dantezka se stočí před něj do klubíčka.Když se studená zem, sedne si na něj atd.

Nejprve jsme byli s Easkem na cvičáku spíše exoti a nespočetněkrát jsem slyšela, že pokud chci se psem cvičit, mám si pořídit ovčáka. Pravdou je, že Easek princip výcviku obrany nikdy nepochopil. Opravdu ho obtěžuje se dívat na toho " kašpara", co mu mává před čumákem s hadrem. Dokonce i u pokusu složit naší první zkoušku ZM, místo vyštěkání v revíru, se jen rozhlédl a šel pro klacek, o který by se mohli s figurantem přetahovat. Hra je hra a obrana je obrana. Obojí u něj nefunguje. Za to všechnu svojí energii dává do stop. Už když vidí stopovačku, zašátrá v našem stopařském batůžku, aby si vytáhl hračku, kterou si nakonci zaslouží. Naše stopa se pak podobá akci Kulový blesk. Ale to je jedno, hlavně že zase Easkovi svítí očíčka spokojeností.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Úvod

Pax z Kampy
 rodokmen
 posudek
 zkoušky
 foto
 video

Štěňata

Odchovy
 A
 B
 C

In Memoriam
 Easy
 Cherry
 Dantez Cindy-box

Odkazy
Kontakt